Uwaga! Zmiana adresu firmy!

Czytaj OldManGuru!

Od 23 lat firma ABA dostarcza specjalizowane rozwiązania dla informatyki profesjonalnej.
Nie tylko współpracujemy z czołowymi producentami światowymi - np. z firmą Network Instruments - liderem rozwiązań do nadzoru sieci komputerowych lecz również opracowujemy własne rozwiązania systemowe. Współpracowaliśmy i współpracujemy z największymi polskimi integratorami systemów ICT i nasze rozwiązania z powodzeniem działają w największych instalacjach, jednak nasze produkty znakomicie sprawdzają się także w niewielkich systemach.


Nowość w ofercie firmy ABA:
Firma ABA nawiązała bezpośrednią współpracę z czołowym producentem sprzętu dla rozwiązań klasy Embedded - Lex Computech Co. Ltd.
Dzięki temu w naszej ofercie znalazły się profesjonalne platformy sprzętowe:
  • Pozbawione części ruchomych (wentylatory, klasyczne dyski twarde) przeznaczone do pracy prawie w każdych warunkach - od biurowych do przemysłowych (obudowy metalowe o podwyższonej odporności),
  • Przeznaczone do pracy w trudnych warunkach: zwiększone wibracje (łącznie z podłączeniami urządzeń peryferyjnych), szeroki zakres temperatur (-40..+60 C), zapylenie, narażenie na zachlapanie - a nawet wodoodporne itp.
  • Dostosowane do pracy w pojazdach (zasilanie prądem stałym o dowolnym napięciu w zakresie 9 do 36 V, buforowe wewnętrzne zasilanie bateryjne),
  • Zintegrowane z monitorami dotykowymi (komputery panelowe) od 7 do 17" (także w wersjach do pracy w trudnych warunkach - wysoka temperatura, narażenie na zachlapanie) - a także specjalizowane PoS (Point of Sale),
  • Do pracy w sieciach PoE - Power-over-Ethernet oraz umożliwiające zasilanie innych urządzeń (kamery internetowe, punkty dostępowe WiFi itp.) w tym systemie.
Bezpośrednia współpraca z producentem umożliwia nam dostosowanie konfiguracji sprzętu do indywidualnych wymagań użytkownika - na przykład możemy dostarczyć platformy wyposażone nawet w 10 portów RS-232.
Platformy sprzętowe Lex Computech mogą pracować z systemami operacyjnymi rodziny LINUX oraz MS Windows. ABA dostarcza także kompletne rozwiązania wyposażone w specjalizowane systemy  wbudowane rodziny ABA-X4 i inne oparte o dystrybucje TinyCore Linux oraz SuSE Linux.

Więcej informacji prześlemy Państwu na życzenie

 NI OBSERVER - zabezpieczenie sieci to nie wszystko - w systemach o dużym znaczeniu niezbędny jest skuteczny monitoring.
     Trudno sobie wyobrazić nowoczesny system informatyczny nie kontaktujący się ze światem zewnętrznym. Pomimo stosowania różnych wyrafinowanych systemów zabezpieczeń skuteczne skuteczne ataki jednak się zdarzają. Efektywny, niemożliwy do wykrycia system monitoringu jest niezastąpionym narzędziem informatyki śledczej, ponieważ umożliwia analizę wszystkich transmisji sieciowych, także tych, które były realizowane w przeszłości (nasze urządzenia GigaStor umożliwiają nieprzerwany zapis wszystkich transmisji z prędkością 10 Gbps Full Duplex nawet przez kilka dni!).
     System monitoringu sieci Network Instruments OBSERVER znakomicie realizuje również funkcje nadzoru pracy aplikacji, wydajności sieciowych systemów baz danych, jakości komunikacji multimedialnych, pracy w chmurach itp. Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszych stronach oraz na stronie Producenta.
NI OBSERVER można stosować zarówno w małych instalacjach (oprogramowanie dla MS Windows), jak i w wielkich systemach sieci korporacyjnych i telekomunikacyjnych (zdalne próbniki, urządzenia GigaStor, centralne serwery raportujące itp.).
Z przyjemnością prześlemy Państwu dodatkowe informacje dotyczące stosowania systemu OBSERVER.


ABA-X4 Logo
Terminale i stacje sieciowe czwartej generacji - ABA-X4:
  
Firma ABA dostarcza terminale komputerowe od 1990 r. Dostarczaliśmy terminale znakowe oraz graficzne dla systemów UNIX oraz terminale współpracujące z serwerami  MS Windows (od wersji Windows NT 3.51). Zdobyte doświadczenia umożliwiły nam w 1999 r. opracowanie własnego rozwiązania o nazwie ABA-X. Jednym z pierwszych klientów (100 terminali ABA-X) była Kancelaria Sejmu RP. Obecnie dostępna jest już czwarta generacja tego rozwiązania - ABA-X4.
   Opracowane przez nas oprogramowanie ABA-X4 jest oprogramowaniem uniwersalnym dostarczanym na licencji otwartej na zasadach subskrypcyjnych. Dostępne są wersje przeznaczone do ładowania sieciowego (ABA-X4 PXE), nośniki (pamięć flash) zawierające oprogramowanie, kompletne terminale oraz wersje dla producentów sprzętu (OEM).
   Terminale (zwane również cienkimi klientami) oraz stacje robocze i prezentacyjne firmy ABA wyróżnia otwartość (administratorzy mogą uzupełniać ich funkcjonalność moduły rozszerzeń dostępne w Internecie), zabezpieczenie przed uszkodzeniem oprogramowania (także w wyniku zaniku zasilania) i stabilnością pracy praktycznie z dowolnymi serwerami - MS Windows Server 2000/2003/2008/2008R2/2012, MS Windows XP/Vista/7/8, Linux (dowolna dystrybucja), UNIX (w tym także starsze wersje np. SCO lub HP/UX), systemy MainFrame itp. W pełni funkcjonalna przeglądarka (flash, java itp.) zapewnia poprawną pracę w chmurach.
   Szeroki zakres dostępnych subskrypcji oraz szkoleń zapewnia dobór poziomu wsparcia technicznego do indywidualnych potrzeb użytkownika. Więcej infomacji znajdą Państwo na naszej stronie lub prześlemy je na życzenie.


Publikowane dane mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej.
ABA zastrzega sobie prawo do zmian w specyfikacji oferowanych produktów. Wiążące oferty wysyłamy pocztą elektroniczną na życzenie.