NI Info
Observer
Probes
Gigastor
Portable
nTAP
Dostawy
Zamówienia
Dokumenty
Dla prasy


NI_logo
www.networkinstruments.com
Network Instruments LLC została założona w 1994 roku, i od początku swego istnienia specjalizuje się w dostawach narzędzi do nadzoru pracy sieci komputerowych. Unikalna oferta NI umożliwia nadzór sieci LAN, SAN oraz WAN - Ethernet, Gigabit, 10 Gigabit,. Produkty firmy NI zdobyły już ponad 62000 klientów na całym Świecie. ABA współpracuje z NI od początku jej istnienia.
ABA_logo
www.aba.krakow.pl
info(at)aba(dot)krakow(dot)pl
tel: +48 12 285 61 34

Czy naprawdę wiemy, co się dzieje w naszej sieci komputerowej? Czy w razie ataku zostaniemy ostrzeżeni oraz czy będziemy w stanie odtworzyć jego przebieg i poznać zastosowane metody?
   Praktyka wykazuje, że pomimo stosowania różnego typu zabezpieczeń, prowadzenia dzienników (logów) skuteczne ataki sieciowe są nadal możliwe - a nawet ich liczba wzrasta. Potrzebą chwili jest wprowadzenie systemu skutecznego oraz obiektywnego nadzoru sieci komputerowych.
W technice lotniczej od dawna stosuje się rejestratory parametrów lotu - zwane "czarnymi skrzynkami". Działaja one przez cały czas, są niezależne od pracy innych podzespołów samolotu i w razie potrzeby zapisane w nich dane stają się podstawą analizy przyczyn ewentulanej awarii lub katastrofy.
  Ataki na systemy komputerowe są realizowane najczęściej przy użyciu połączeń sieciowych. Informacja o tym, jakie transmisje realizowane podczas ataku jest podczas jego analizy wręcz bezcenna. Problem jednak w tym, że współczesne sieci komputerowe transmitują ogromne ilości danych z prędkościami nawet 10 Gigabitów na sekundę. Niezbędne więc staje się wprowadzenie nowego typu urządzeń - sieciowych "czarnych skrzynek", które będą w stanie przechwycić oraz zapamiętywać na bieżąco cały ruch sieciowy, tak, aby można go było w razie potrzeby później przeanalizowć.
   Wspólnie z naszym wieloletnim Partnerem - firmą Network Instruments z Minneapolis (USA) mamy przyjemność zaoferować Państwu takie rozwiązanie.


Oto najważniejsze jego właściwości techniczne:
  • rozproszona architektura umożliwiająca stosowanie wielu próbników (Network Probe) o właściwościach odpowiadającym rzeczywistym potrzebom,
  • centralne zarządzanie systemem oraz analiza danych z próbników w jednym punkcie za pomocą konsoli systemu,
  • prowadzenie nadzoru na różnymi typami sieci (LAN, WAN. FibreChannel SAN, WiFi - a nawet sieci wewnętrznej w maszynach zwirtualizowanych itp.) oraz obsługa wielu protokołów (zMPLS, NetFlow, VoIP, Video...),
  • praca niezależna od rodzaju i producenta stosowanych urządzeń sieciowych z możliwością podłączania próbników systemu bezpośrednio do kabli sieciowych (miedź i światłowód) za pomocą urządzeń nTAP,
  • możliwość zapisu wielu godzin transmisji (a full Wire Speed 10 Gbps włącznie), obsługa (w zależności od modelu próbnika) pamięci dyskowej o poejmności kilkuset TB, a nawet do 5 PB (Peta Bajtów),
  • modularna budowa systemu, możliwość automatycznego tworzenia raportów, oprogramowanie eksperckie ułatwiające analizę zebranych danych,
  • możliwość dostaw wersji typu "portable" dla celów serwisowych lub "appliance" do wbudowania w szafy 19", a także oprogramowania umożliwiającego budowę własnych urządzeń (Software Probes),
  • Pełna dostępność wsparcia technicznego (Maintenance Contracts), szkoleń (NI University) itp.
Podstawowe części systemu:

PDF Portfolio produktów Network Instruments
PDF Lista produktów Network Instruments
(Produkty NI są ciągle rozwijane i ulepszane. Staramy się Państwa informować na bieżąco, lecz firma ABA nie może przyjąć odpowiedzialności za  aktualność wszystkich publikowanych na stronie  WWW danych.)
     Network Instruments to potężny zestaw narzędzi - świadczy o tym choćby lista produktów i objętość cennika. Dla nadzoru niewielkich sieci wystarczy zakup samego oprogramowania - w dużych sieciach pracuje nawet do kilkunastu próbników Gigastor.


      ABA - jedyny Autoryzowany Partner Network Instruments w  Polsce  świadczy wszelką  pomoc przy zakupie i wdrażaniu takich rozwiązań.