NI info
Observer
Probes
GigaStor Portable
nTAP
Dostawy
Zamówienia
Dokumenty
Dla prasy


    Network Instruments GigaStor to próbnik, który wyposażono w zestaw twardych dysków umożliwiający bardzo zapis ogromnej ilości danych.
    Urządzenia Gigastor są dostępne w różnych wersjach, które różnię się pomiedzy sobą wbudowanymi interfejsami  sieciowymi (Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit, 10 Gigabit, Fibre Channel. ATM. Packet-over-Sonet itp.). Pełne informacje na temat dostępności wersji znajdą Państwo w zestawieniu produktów.


GigaStor2U
   GigaStor w najprostszej wersji Standard jest dostępny w dwóch wersjach - o pojemności łącznej dysków 2 TB lub 4 TB.
    Urządzenia te umożliwiają zapis od 5 do 10 godzin transmisji Gigabit Ethernet (jeden interfejs) lub odpowiednio więcej w sieci Fast Ethernet.
     Przeznaczone są do wykorzystywania jako próbniki zdalne w zdalnych lokacjach lub w mniejszych sieciach korporacyjnych.

Gigastor4U

GigastorUP
    GigaStor Upgradeable może zostać wyposażony w zestaw dysków twardych o pojemności od 8 TB do 48 TB. W przeciwieństwie do wersji standard można go zakupić w wersji 8 TB, a w razie potrzeby uzupełnić do pełnych 48 TB, co umożliwia zapis transmisji Gigabit przez okres 5 dni (1 port).
     GigaStor Upgradeable może być dostarczony w wersjach 4, 8 lub 12 portów. Wyposażony jest w pamięć RAM o łącznej pojemności 36 GB (12 dla systemu operacyjnego i 24 MB dla programu OBSERVER). Jest dostarczany wraz z preninstalowanym i skonfigurowanym systemem opercyjnym (MS Windows 64bit).


Gigastorexp
   Urządzenia GigaStor Expandable można ze sobą łączyć. Umożliwia to obsługę bardzo szybkich oraz maksymalnie obciążonych sieci  - łącznie z wersją 10 Gbps Wire Speed, której niezależne testy potwierdziły możliwość zapisu transmisji gigabitowych bez utraty żadnej informacji.
    Dzięki łączeniu urządzeń GigaStor w grupy możliwy jest zapis transmisji nawet do miesiąca transmisji Gigabit oraz do ponad 3 dni transmisji 10 Gigabit (przy łącznej pojemności dysków 288 TB, max. 576 TB). Na specjalne zamówienie istnieje możliwość dostawy urządzeń o łącznej pojemności 5 PB (5000 TB).
    Zestaw składa się z jednostki kontrolnej (Control Unit) oraz rozszerzeń (Expansion Units) i może być dostarczony w wersjach dla różnych sieci - w tym również Fibre Channel SAN.


Urządzenia Gigastor zapisują w swej wszystkie transmisje sieciowe bez żadnej ich obróbki. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie "Retrospective Network Analysis". "Zamrożone" na dyskach transmisje sieciowe możemy odtwarzać w dowolnym momencie, wybrać odpowiedni fragment (np. w czasie podejrzanym o realizację ataku na naszą sieć w niedzielę) i szczegółowo go przeanalizować. GigaStor zachowuje się podobnie do "czarnej skrzynki", kamery bezpieczeństwa z rejestratorem lub do beznamiętnego i biernego naocznego świadka obserwującego wszystkie wydarzenia w sieci - opóźnienia pracy aplikacji, zakłócenia transmisji strumieniowych itp. - a nawet ataki sieciowe.

GigaStor nie może oczywiście zapobiec atakowi sieciowemu - jednak może przesłać informacje o ataku sieciowym oraz dokumentuje  przebieg ataku w taki sposób, że usunięcie tego zapisu jest dla atakującego praktycznie niemożliwe - dzięki temu nie może on zacierać po sobie śladów. Dodatkowo uzyskujemy informacje o metodach ataku (także jeszcze nie poznanych) i atakach i o ewentualnych atakach wychodzących z naszej sieci (zarażone komputery).
Analiza zapisu z urządzeń GigaStor nie różni się niczym od pracy w standardowej konfiguracji OBSERVER'a.

Zapis transmisji sieciowych z urządzeń GigaStor może stanowić także konkretny dowód ataku, jego źródła (lub źródeł) i stać się tym samym udokumentowaną podstawą do dochodzenia roszczeń od zidentyfikowanego atakującego.